اخبار کوتاه
     ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : ماباید قدردان خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران عزیز باشیم.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : با یک راهبرد مشخص می توانیم"زباله"چیزی که به محیط زیست آسیب می رساند را به یک درآمد اقتصادی تبدیل کنیم.      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان بابل : : رسیدگی به درخواست ها و حل مشکلات مردم افتخاری برای مسئولین است.      ولی زاده، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : نباید وقت مدیران عرصه تولید پشت درب اتاق مدیران ادارات هدر داده شود .     فرماندار ویژه شهرستان بابل : : صبر و بردباری و پرورش فرزندان شایسته ، متعهد و متدین از ویژگی های شاخص همسران شهدا می باشد.      قربانعلی ولی زاده فرماندار ویژه شهرستان بابل، : نقش کتابخانه ها ، اهمیت اطلاعات و دانش بعنوان شاکله اصلی و مهم توسعه پایدار می باشد.     ولی زاده،فرماندار ورئیس شورای ورزشی شهرستان بابل: : فرهنگ سازی وهمگانی کردن ورزش در جامعه می تواند عامل باز دارنده بسیاری ازبیماری های جسمی باشد.      فرماندار ویژه شهرستان بابل : : دهه فجر بهترین فرصت و زمان برای اثبات توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : این حق قانونی مردم است که بتوانند با مسئولان ارتباط مستقیم داشته باشند.     فرماندار بابل: : نقش دانشگاه آزاد اسلامی در بومی‌سازی علم و دانش بی‌بدیل است.     فرماندار بابل: : اعتیاد علت است نه معلول چراکه زمینه ساز آسیب های اجتماعی در جامعه میشود.     ولی‌زاده ، فرماندار بابل: : فرهنگ نشاط و امید در جامعه باید تقویت شود.     فرماندار ويژه شهرستان بابل: : تنها راه حفظ اشتغال و رفع معضل بیکاری حمایت از کالای ایرانی است.     فرماندار بابل: : شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند      فرماندار بابل در دیدار با خانواده مددجو: : دستگیری از محرومان از اهداف مقدس مردم در جامعه اسلامی است      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : شهدای انقلاب اسلامی همانند شهدای کربلا در تمامی عرصه های تاریخ بشریت خواهند درخشید.      ولی زاده،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل: : امروز رهبر انقلاب اسلامی، مرجعی از تبار شهدا در این کشور هستند .

مهدی بادی کناری، مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد دهه فجر شهرستان بابل : افتتاح ساختمان پزشکی قانونی بابل

یکشنبه 13 بهمن 1398

 افتتاح ساختمان پزشکی قانونی بابل افتتاح ساختمان پزشکی قانونی بابل افتتاح ساختمان پزشکی قانونی بابل افتتاح ساختمان پزشکی قانونی بابل افتتاح ساختمان پزشکی قانونی بابل افتتاح ساختمان پزشکی قانونی بابل افتتاح ساختمان پزشکی قانونی بابل

 

به گزارش مهدی بادی کناری، مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد دهه فجر شهرستان بابل، ساختمان پزشکی قانونی این شهرستان در دومین روز از ایام الله دهه مبارکه فجر افتتاح شد.

بر اساس این گزارش با حضور حسین زادگان(
استاندار مازندران)، ولی زاده(فرماندار ويژه شهرستان بابل)
، دکتر مسجدی آرانی(رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور )، حجت الاسلام والمسلمین اکبری( رئیس کل دادگستری )، حسینی( دادستان کل استان) و مديران استاني و شهرستاني ساختمان پزشکی قانونی بابل افتتاح و به بهره برداری رسید.

دکتر مسجدی آرانی،رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در مراسم افتتاح این پروژه گفت: سال قبل ۲۰ هزار پرونده کمیسیون های پزشکی بررسی و در ۴۶ درصد پرونده ها، قصور پزشکی اثبات شد و مابقی تبرئه شدند.

وی افزود: اثبات قصور پزشکی مربوط به رشته‌های مختلف از جمله جراحی، پزشکی عمومی، دندانپزشکی، زنان و غیره بوده است.

وی همچنین درباره قصور پزشکی ناشی از مرگ مادران باردار گفت: پرونده‌ای در این زمینه نداریم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به کمبود نیروی سازمانی در پزشکی قانونی گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد پست‌ها اشغال هستند و در بسیاری از شهرها توسط یک پزشک به مردم خدمات ارائه می‌کنیم که نارضایتی مردم را درپی دارد.

مسجدی آرانی یادآور شد: در ۱۵۰ شهرستان در کشور که فاصله طولانی با مرکز شهر دارند و شمار پرونده‌های پزشکی قانونی زیاد است، نیاز به ایجاد مرکز پزشکی قانونی داریم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور یادآور شد: در سال جاری برای ۴۹ شهرستان مراکز پزشکی قانونی ایجاد می‌شود که تا پایان دهه فجر این مراکز در ۲۰ شهرستان افتتاح و مابقی تا پایان سال بهره برداری خواهد شد.

مسجدی آرانی، تهیه مکان و جذب پزشک را از جمله نیازهای مراکز پزشکی قانونی در شهرستان‌ها اعلام کرد وگفت: به دلیل تحریم‌های ظالمانه در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی و مواد اولیه با مشکلاتی مواجه هستیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی یادآور شد: برخی از تجهیزات و مواد اولیه توسط همکاران در مراکز تحقیقاتی تولید شده و سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید و طبق برنامه توسعه ششم، سازمان پزشکی این اختیار را دارد که بتواند سالانه ۲۰۰ نفر را جذب کند اما به دلیل مضیقه‌های مالی در سال جاری نتوانستیم حتی یک نفر را جذب کنیم.

وی تصریح کرد: با تلاش‌هایی که در سازمان مدیریت و مجلس داشتیم قرار است، در سال آینده ۲۰۰ نفر را جذب کنیم.

مسجدی آرانی در زمینه مناسب سازی ساختمان‌های پزشکی قانونی گفت: از ۳۷۵ مرکز پزشکی قانونی بیش از ۸۰ مرکز استیجاری است و نمی‌توانیم مناسب سازی را انجام دهیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور یادآور شد: اعتبار تملک امسال بسیار اندک بود و سعی کردیم از ظرفیت خیران برای مناسب سازی مراکز استفاده کنیم.

مسجدی آرانی تصریح کرد: در دهه فجر با اقدامات جهادی ۱۵ پروژه ملی و استانی را افتتاح کردیم و تمام تلاش براین است که ساختمانی مناسبی برای مراکز ایجاد کنیم.

لازم به ذکر است : ساختمان جدید پزشکی قانونی بابل به مساحت ۴۵۰ متر مربع در یک طبقه با اعتبار یک میلیارد و ۵۱۷ میلیون تومان احداث، تجهیز و به بهره برداری رسید و شامل بخش معاینات بالینی مردان و زنان، امور پژوهشی و میز خدمت است.

با افتتاح این ساختمان ، اداره پزشکی قانونی بابل از #بلوار_طالقانی به ساختمان جدید واقع در بلوار ولیعصر، گلستان ۹، خیابان شهید ابراهیمی، روبروی دارالقرآن ، واقع در ضلع غربی #آرامستان_معتمدی منتقل شد.